logo

Pelet

Pelet, ülkemizde ve dünyada hızla yaygınlaşan ekonomik ve çevreci bir yakıt türüdür.

Pelet, ülkemizde ve dünyada hızla yaygınlaşan ekonomik ve çevreci bir yakıt türüdür.

Pelet yakacak fiyatlarının bölgedeki üreticilerin hammadde temininde yaşadığı zorluklara göre değiştiğini unutmayalım. Buna rağmen ülkemizde pelet yakıt fiyatları bölgelere göre 600 ila 800 tl arasında değişmektedir. Tüketicilerimiz haklı olarak bu yeni ürünü tanımak ve kıyaslama yapmak için 1 ton pelet ne kadar gider diye sorular yöneltiyor.

1 ton peletin nekadar gideceğini kullanılan pelet sobası ve pelet brülörünün kalitesi belirler.

Pelet ile Kömür Kıyaslaması

1 ton pelet ile 1 ton kömürü kıyaslayacak olursak peletin avantajlarını çok rahat görebiliriz. Başka bir örnek verecek olursak 1 ton pelet yakıldıktan sonra 30 ila 40 kg arasında kül bırakırken 1 ton kömür yakıldıktan sonra 150 ila 300 kg arasında kül bırakmaktadır. Yani pelet yakıtının %96 sı enerjiye çevrilirken kömürde bu oran %70 ila %85 arasındadır. Bu basit örnekle dahi pelet yakıtının ne kadar avantajlı olduğunu anlamak mümkündür.

Pelet satış noktalarına gittiğinizde peletin kalitesini anlamak için peletin kalori oranını, peletin içeriğini sormayı unutmayın. Muhtemelen pelet satış noktalarındaki sorumlular bu içeriği size anlatacaktır. Çünkü ülkemizde yeni olan bu sektör çok fazla deneme yanılma yöntemi ile peletin kalitesini düşürmektedir.

Biz Anka Bio Pelet olarak gerek pelet üreticileri gerekse pelet tüketicileri ile tecrübelerimizi paylaşmaktan mutluluk duyarız.

 

Konu Etiketleri :


MERKEZ OFİS & FABRİKA:Hocaköy mahallesi çukur tarla mevkii mermer atölyesi 16400 inegöl Bursa

PBX : 0542 545 35 25

Çalışma Saatleri Hafta İçi 08:00 - 18:00

AVRUPA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ(Almanya) +49 176 930 44203


facebook   twitter   twitter   youtube
Er Anka Bio Pelet 2017.Tüm hakları saklıdır. Designed by Carin Web Çözümleri